لفاف دو لایه

پوشش های انعطاف پذیر (Flexible Wrapping) مورد استفاده برای بسته بندی در صنایع مختلف با توجه به مورد مصرف از لایه های چینی­های مختلفی تشکیل می­شوند که هر کدام از این لایه ها بنا بر خواص فیزیکی و شیمیایی خود برای انجام وظیفه و نقش مشخص که بایستی ایفا کنند انتخاب می شوند. این نوع بسته بندی ها از یک لایه تا بالغ بر هفت لایه تولید می شوند. بخش وسیعی از این پوشش ها ی به صورت دو لایه انتخاب می شوند، در این بحث منظور از لایه substrate مشخصا” بستری های اصلی بدون در نظر گرفتن پوششهایی مثل مرکب، چسب و یا پرایمرها می باشد. در دولایه ها به صورت معمول نقش بستر چاپی به عهده لایه بالایی می­باشد که مرکب رو و یا زیر آن قرار می گیرد، در هنگام بسته بندی نیز معمولا این لایه سطح خارجی بسته بندی را تشکیل می دهد. لایه دوم نیز عموماً لایه دوخت پذیر است که با چسب و یا پیوندی دیگری به لایه اول متصل شده است،  البته آنچه که بیان شد به صورت معمول بوده و قاعده نیست و لازم به ذکر است که این لایه ها هر کدام وظایف و نقشهای دیگری را نیز دارا می باشند.

این لایه ها می توانند از انواع فیلم­ها و یا ورق­های پلیمری، فلز، کاغذ و یا بسترهای دیگر به صورت خاص و یا ترکیبی انتخاب شوند. پلیمرهایی مانند پلی پروپیلن (Polypropylene)، پلی­استر (Polyester)، پلی وینیل کلراید (Polyvinyl chloride)، پلی اتیلن (Polyethylene)  و ورق های آلومینیوم با ضخامتهای متنوع در این صنعت بسیار پر مصرف هستند. این پوششهای ترکیبی و غیر ترکیبی در بسته بندی­ها و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. صنایعی نظیر مواد غذایی، شیرینی و شکلات، لبنیات، نوشیدنی ، آرایشی و بهداشتی، شوینده ها، دارویی، قطعه سازی، و . . .

برای انتخاب نوع لایه ها مواردی مثل قیمت تمام شده، ماشین پذیری، رفتار فیزیکی و شیمیایی لایه،  محتویات داخل بسته بندی، چاپ پذیری و یا مسائل از این گونه تعیین کننده می باشند.

اطلاعات تماس با ما

آدرس و راه های ارتباطی
Contact Us

سوالات متداول

پاسخ به سوالات عمومی شما
FAQ

قوانین و مقررات ما

سیاست و قوانین و مقررات شرکت
S. Policies